in ,

Zázračné avokádo – odhalte jeho blahodárné účinky

zazracne avokado odhalte jeho blahodarne ucinky 05 758x568 - Zázračné avokádo - odhalte jeho blahodárné účinky

Avokádo je ceněno mnohými výživovými odborníky, ale i širokou veřejností včetně známých osobností. Jako příklad uveďme modelku ze stáje Victoria’s secret Romee Srijd. Romee se nechala slyšet, že kdyby si mohla vybrat jídlo, které by už musela jíst po zbytek života, bylo by to rozhodně avokádo.

Jaké látky avokádo obsahuje?

Draslík – Draslík se vyskytuje v každé buňce našeho těla. Odpovídá za pravidelný srdeční rytmus a nervové impulsy, podporuje pohyb svalů, trávení a posiluje energetickou hladinu.

Doporučená denní dávka se pohybuje kolem 2.8g až 3.3g. Avokádo ve 100g obsahuje 14% denní dávky což je o 4% více draslíku než se vyskytuje v banánu. Zbytek denní dávky můžete doplnit masem nebo ovocem.

zazracne avokado odhalte jeho blahodarne ucinky 04 - Zázračné avokádo - odhalte jeho blahodárné účinky

Jeho nedostatek způsobuje unavenost, bolest kloubů, špatnou paměť a spoustu dalších neduhů.

Vitamíny – Avokádo je velmi výživné a obsahuje 20 různých druhů vitamínů a minerálů. Jako příklad můžeme uvést hořčík, mangan, měd, železo, zinek, fosfor, kyselinu listovou, vitamín K, C, E, A, B5, B1 – thiamin, B2 – riboflavin či B3 – nacin.

Jeden kus má zhruba, dle aplikace myfitnesspal, 234kcal. Obsahuje pouze 2g čistého sacharidu. Jedná se tedy s přehledem o nízkokalorickou pochoutku.

Nenasycené mastné kyseliny – Avokádo je potravina bohatá na zdravé tuky, jedná se především o 77% jeho obsahu jež čítá právě zdravé tuky. Tento tuk, jak jej nazýváme je ve skutečnosti kyselina olejová, což je mononenasycená mastná kyselina.

Dostatek kyseliny olejové má protizánětlivé účinky a bylo rovněž prokázáno, že má příznivý vliv na geny spojené s rakovinou.

Vláknina – je nestravitelná část rostlin, která výrazně přispívá ke snížení hmotnosti a cukru v krvi. Ve 100g avokáda se nachází 7g vlákniny což je 27% doporučené denní dávky.

Dobroty z avokáda

Avokádo je nejen skvělou přílohou, může být naopak i bezva dresingem používaným například do salátů nebo do hamburgerů a to namísto majonézy. Nechte se inspirovat a hurá do vaření.

zazracne avokado odhalte jeho blahodarne ucinky 01 - Zázračné avokádo - odhalte jeho blahodárné účinky

zazracne avokado odhalte jeho blahodarne ucinky 02 1024x683 - Zázračné avokádo - odhalte jeho blahodárné účinky

zazracne avokado odhalte jeho blahodarne ucinky 03 1024x683 - Zázračné avokádo - odhalte jeho blahodárné účinky

Foto: Unsplash.com.

Autor Lenka Černochová

V životě je nejdůležitější vnitřní rovnováha a harmonie. Harmonie v práci, harmonie v manželství, harmonie se svým tělem, harmonie v soužití s mými milovanými.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

jak byt spokojeny ve svem zivote 01 150x150 - Jak být spokojený ve svém životě

Jak být spokojený ve svém životě

trapi vas nafouknute bricho poradime jak na nej 02 150x150 - Trápí vás nafouknuté břicho? Poradíme jak na něj

Trápí vás nafouknuté břicho? Poradíme jak na něj