in

Zdravá zmrzlina, která vás osvěží, ale nepřiberete po ni

Aneb zdravé mlsání, které milujeme všichni

zdrava zmrzlina ktera vas osvezi ale nepriberete po ni 01 758x505 - Zdravá zmrzlina, která vás osvěží, ale nepřiberete po ni

Milujete zmrzlinu, ale přitom si chcete udržet štíhlou postavu? S touto zmrzlinou můžete mlsat do nekonečna, jelikož je velmi zdravá a skoro bez kalorií! Vaše tvrdá práce na krásném těle nepřijde vniveč. Navíc pokud ji dáte dětem nebo mlsnému manželovi, ani nepoznají, že jí něco zdravého!

Existuje nespočet receptů na zmrzlinu, ale tato je opravdu unikátní, protože dokonce pomalu ani vy sama nepoznáte, že nejíte zmrzlinu z vašeho oblíbeného zmrzlinového stánku. Stačí vám k ní jen pár ingrediencí, které má většinou každý doma. Pokud ne, rozhodně jsou lehce dostupné. Budete potřebovat tři až čtyři větší banány, hořké kakao a mandlové, kokosové nebo sójové mléko. Je jen na vás, jaké mléko zvolíte. Pokud vám nevadí kravské, nebude vadit, když použijete to. Je to opravdu jen na vašem uvážení.

zdrava zmrzlina ktera vas osvezi ale nepriberete po ni 04 - Zdravá zmrzlina, která vás osvěží, ale nepřiberete po ni

K výrobě této zmrzliny potřebujete pár zralých banánů, které jsou nejsladší. Pokud použijete zelené nebo světle žluté banány, vaše zmrzlina nebude dostatečně sladká. Nakrájejte je na vetší kolečka a strčte na pár hodin do mrazáku. Pokud byste banány použila nezmrazené, vznikla by z nich nehezká hmota s kousky banánu. Když jsou dostatečně zmrazené, vsypte je do kuchyňského robotu a mixujte. Vznikne vám hladká a krémová hmota.

zdrava zmrzlina ktera vas osvezi ale nepriberete po ni 02 - Zdravá zmrzlina, která vás osvěží, ale nepřiberete po ni

Do rozmixovaných banánů vsypte hořké kakao, které mixérem do banánů vmíchejte. Kakaa dejte kolik chcete, pokud dáte málo, zmrzlina bude mít světlou barvu, pokud dáte hodně, můžete docílit i čokoládové barvy. Potom přilijte dvě lžíce mandlového nebo kokosového mléka. V mixéru míchejte tak dlouho, dokud není vše krásně promíchané. Zmrzlinu rozdejte do misek dle chuti a nechte zamrazit alespoň na další hodinu.

zdrava zmrzlina ktera vas osvezi ale nepriberete po ni 03 - Zdravá zmrzlina, která vás osvěží, ale nepřiberete po ni

Pokud je pro děti málo sladká, můžete jim polít zmrzlinu trochou javorového sirupu nebo medu, po kterém budou mít děti boule až za ušima. Samozřejmě vy, pokud si chcete udržovat štíhlou linii, se javorovému sirupu budete muset nejspíš vyhnout. Tuto zmrzlinu zvládne opravdu každý, proto si můžete přizvat na pomoc malé pomocníky, kteří vám můžou dělat malé ochutnávače.

zdrava zmrzlina ktera vas osvezi ale nepriberete po ni 06 - Zdravá zmrzlina, která vás osvěží, ale nepřiberete po ni

Tip: Pro ještě větší gurmánský zážitek můžete do zmrzliny přidat pár čokoládových lupínků, samozřejmě ale těch z hořké čokolády.

Foto: Pinterest.com, Unsplash.com.

Autor Simona Olšanská

Snad prý sympatická, snad prý okouzlující ... rozhodně rusovláska. Jsem Simona a mé texty se většinou točí kolem soužití mužů a žen a já už spoustu let zastávám ten názor, že muži musí být z jiné planety ... Asi z Marsu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

feet 931921 1920 150x150 - Domácí pedikúra krok za krokem

Domácí pedikúra krok za krokem

Pomerančový džus ke snídani

Tyto „zdravé“ potraviny by odborníci na výživu nikdy nekonzumovali