in

ZIMNÍ ČAS: O hodinu delší spánek, ale i bolesti hlavy!

Zimní čas

Právě dnes v noci se odehraje změna času, tentokrát ta zdánlivě příjemnější, kdy si ručičku hodin posuneme dozadu. Většina z nás tak získá hodinu spánku navíc, což jistě uvítá.

Bohužel i přesto, že to zní skvěle, tak každá změna biorytmu může vyvolat i negativní účinky. Patříte-li mezi ty citlivější, pak se můžete setkat s bolestmi hlavy, nespavostí či depresemi. U některých může trvat až týden, než se zcela “srovnají” a se změnou času vyrovnají.

Jak změnu času zvládnout

Odborníci radí, že je potřeba udržovat pravidelný režim. Choďte tedy i další dny spát ve stejnou hodinu, aby se tělo opět srovnalo.

Nezkoušejte vydržet do rána, abyste mohli změnu času vidět, to by vám jistě nijak nepomohlo. Klidně si jděte lehnout dříve. Vyvarujte se však alkoholu.

Větší problém nastává u dětí, které mají pravidelný režim, takže se budou budit o hodinu dříve. U nich může takové “srovnávání” trvat i měsíc. Řešením může být dávat je každý den spát o chvíli později.

Autor Radka Medková

Jsem stále ještě mladá žena (lehce po třicítce), požitkářka a milovnice života. Miluji svou rodinu, své dva psy a své přázele. Krom toho, že ráda píši, také ráda cestuji, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.

Štír znamení horoskop

ŠTÍR: Jaký bude měsíc v tomto znamení?

Zateplené zimní legíny

Sezóna legín ještě nekončí! Zateplené legíny můžete nosit i v zimě