in ,

Znáte veškeré benefity skořice? Věřte nebo ne, ale pomůže vám zhubnout

znate veskere benefity skorice verte nebo ne ale pomuze vam zhubnout 01 758x499 - Znáte veškeré benefity skořice? Věřte nebo ne, ale pomůže vám zhubnout

Každý moc dobře ví, že cesta k dokonalé postavě není úplně tak jednoduchá. Můžete si k ní ale domoci hned několika metodami. Zkuste do svého jídelníčku zařadit třeba skořici.

Skořice patří jednoznačně mezi nejoblíbenější koření, a to nejen kvůli své výjimečné chuti a kouzelné vůni. Skořice ještě společně se zázvorem a kurkumou zjednodušuje proces hubnutí.

Čínská nebo cejlonská skořice?

Při výběru v supermarketech dávejte přednost nemleté skořici pocházející z Cejlonu – obsahuje nižší poměr jaterního toxinu kumarinu.

Dejte si proto záležet na původu skořice a tu pocházející z Číny nechte raději ležet v regálech supermarketu. Sama o sobě obsahuje vyšší dávku kumarinu a mohla by mít negativní dopad pro jedince trpící problémy s játry.

znate veskere benefity skorice verte nebo ne ale pomuze vam zhubnout 05 - Znáte veškeré benefity skořice? Věřte nebo ne, ale pomůže vám zhubnout

Účinky skořice

Podporuje správnou funkci mozku, je účinným bojovníkem proti virům a bakteriím. Pomáhá při regeneraci tkání, snižuje glykémii po jídle a podněcuje produkci kolagenu.

Její pravidelné užívání, například čajové lžičky koření smíchané s medem, má pozitivní účinek na rychlost metabolismu. Kůra skořice patří mezi přírodní antibiotikum. Dokáže hlídat hladinu cukru v krvi a snižovat cholesterol.

znate veskere benefity skorice verte nebo ne ale pomuze vam zhubnout 03 - Znáte veškeré benefity skořice? Věřte nebo ne, ale pomůže vám zhubnout

Navíc má potenciál zlepšovat využití glukózy v buňce. Četné výzkumy pozitivní účinky skořice potvrdily, takže se nemusíte bát, že by se jednalo o placebo.

Nicméně pamatujte, že bez pravidelného cvičení nemůžete očekávat zázraky. Skořici berte pouze jako doplněk ke cvičení, který vám pomáhá hubnout rychleji. Pokud užíváte inzulín, tak pozor. Na dávkování se poraďte se svým lékařem.

znate veskere benefity skorice verte nebo ne ale pomuze vam zhubnout 04 - Znáte veškeré benefity skořice? Věřte nebo ne, ale pomůže vám zhubnout

Dávkování

Optimální denní dávka nesmí překonat 3 gramy denně. Skořici můžete přijímat několika způsoby. Tradičně ji můžete zakomponovat jako ingredienci do svých pokrmů. Ochutit s ní lze jehněčí nebo drůbeží maso. Skvěle chutná i s rýží, horkými hruškami nebo s jablky. Koláče samozřejmě nevyjímaje, zde se chuť skořice umí předvést vůbec nejlépe.

Foto: Unsplash.com.

Autor Lenka Černochová

V životě je nejdůležitější vnitřní rovnováha a harmonie. Harmonie v práci, harmonie v manželství, harmonie se svým tělem, harmonie v soužití s mými milovanými.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Načítáme…

nejstatecnejsi rytiri pro boj s nemoci zkuste hlivu ustricnou houbu shiitake nebo kurkumu 04 150x150 - Nejstatečnější rytíři pro boj s nemocí: Zkuste hlívu ústřičnou, houbu shiitake nebo kurkumu

Nejstatečnější rytíři pro boj s nemocí: Zkuste hlívu ústřičnou, houbu shiitake nebo kurkumu

vneste do vaseho domova jaro 01 150x150 - Vneste do vašeho domova jaro

Vneste do vašeho domova jaro